„Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość”

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki

 

Ś.P. mgr farm. Marii Dziemianko-Żurawskiej

 

W Zmarłej żegnamy cenioną  i lubianą Koleżankę,  człowieka niezwykle skromnego, oddanego służbie pacjentom, przyjaciela zasłużonego dla naszego samorządu.

Pani Magister brała czynny udział w organizowaniu naszej izby, uczestnicząc wraz z przedstawicielami innych województw w spotkaniu organizacyjnym w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie.

W II, III, IV i V kadencji Środkowopomorskiej Okregowej Izby Aptekarskiej w Koszalinie była członkiem Okręgowej Rady Aptekarskiej,  w I kadencji  pełniła funkcję skarbnika Okregowej  Rady  Aptekarskiej.

Mgr farm. Maria Dziemianko-Żurawska została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi 1989, odznaka honorową Za zasługi w rozwoju województwa koszalińskiego  1985, odznaką Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej Za wzorową pracę w służbie zdrowia 1985, Medalem im. prof. Bronisława Koskowskiego oraz  Medalem  za wybitne zasługi w działalności społecznej i charytatywnej 2006.

Straciliśmy wspaniałą Koleżankę, społecznika, osobę niezwykle życzliwą, zawsze gotową poświecić swój czas osobisty dla dobra spraw naszego samorządu.

Spoczywaj w pokoju.

Słowa otuchy i wyrazy szczerego współczucia całej rodzinie i bliskim

składają

Prezes, Okręgowa Rada oraz pracownicy Środkowopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej

w Koszalinie

 

Ceremonia pogrzebowa Ś.P. mgr farm. Marii Dziemianko-Żurawskiej odbędzie się 29.06.2023 r. (czwartek) o godz. 12.30 mszą świętą w kościele pw. Świętego Ducha przy ul. Klasztornej 23 w Szczecinku, po czym kondukt uda się na cmentarz komunalny przy ul. Cieślaka 10 około godz. 14.00

 

 

 

 

udostępnij artykuł